Üç Objektiften Aphrodisias

Sergi

 

AYGAZ, AFRODİSYAS TUTKUNU ÜÇ FOTOĞRAFÇIYI

KARMA BİR SERGİ İLE BULUŞTURUYOR

ÜÇ OBJEKTİFTENAFRODİSYAS

Aygaz,  Afrodisyas antik kentini üç objektiften, üç farklı bakış açısı ile tanıtmayı amaçlayan “Üç Objektiften Afrodisyas” adlı fotoğraf sergisini sanatseverlerle buluşturuyor. Geyre Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Mesut Ilgım ile iki Aygaz çalışanı Asu Ege ve Bülent Küçük’ün Afrodisyas’ın tarifsiz güzelliğini kendi kareleriyle yorumladığı sergi, kapılarını 8 Mayıs, Salı günü Aygaz Genel Müdürlük binasında açıyor.“Üç Objektiften Afrodisyas” adlı sergi 30 Haziran tarihine kadar ziyaret edilebilir.

 

İstanbul, 5 Nisan 2012 - Anadolu’nun en önemli antik kentlerinden biri olan Afrodisyas’taki rölyef restorasyon çalışmalarına destek veren Aygaz,  Afrodisyas antik kentini üç objektiften, üç farklı bakış açısı ile yansıtmayı amaçlayan “Üç Objektiften Afrodisyas” adlı fotoğraf sergisini sanatseverlerle buluşturuyor.

 

Afrodisyas antik kentinde kültür, bilimsel araştırma ve geliştirme konularında faaliyette bulunmak amacıyla kurulan Geyre Vakfı’nın himayesinde Mesut Ilgım, Asu Ege ve Bülent Küçük, Afrodisyas’ın tarifsiz güzelliğini altmışa yakın fotoğraf karesinde yorumluyor. Üç tutkulu fotoğrafçının eşsiz fotoğrafları, küratörlüğü Bahattin Öztuncay ve Ersu Pekin tarafından yapılan “Üç Objektiften Afrodisyas” adlı sergide 30 Haziran tarihine kadar,

9:00-16:30 saatleri arasında görülebilir.

 

Aygaz’da geçtiğimiz yıllarda Atatürk fotoğrafları, Kayıp Şehir Sagalassos, Hanedan ve Kamera, 50 yılın yükselen enerjisi: Aygaz sergileri gerçekleştirilmişti.

 

Sergi adresi

Aygaz Genel Müdürlük Binası, Büyükdere Caddesi N:145-1 Zincirlikuyu, İstanbul