TAHRİBAT

Anadolu’nun kültürel mirasını korumak hepimizin en önemli vatandaşlık görevi. Anadolu´da yapılan tahribatı, kaçak kazıları ve definecilerin yarattığı yıkımları bizimle paylaşarak, Anadolu´ya sahip çıkın!

 

Aktüel Arkeoloji Dergisi olarak ülkemizde yer alan kültürel mirasın korunması için 2007 yılından itibaren derginizde “Göz Yumamadıklarımız” adını verdiğimiz bir bölüm açtık. Bu alanda sizlerden gelen ihbarlara yer vererek, arkeolojik ve kültürel tahribatın durumunu gözler önüne serdik. Aradan geçen 4 yıllık sürede gördük ki, daha bilinçli bir bakış açısı oluştu. Aynı zamanda duruma şimdiye dek duyarsız kalan yada durumdan habersiz olan kişi yada kurumlarda konuyu sahiplendi.

 

Tahribat, tarihi eser kaçakçılığı, definecilik, define arama detektörlerine karşı açılan bu savaşta sizde bizim yani üzerinde yaşadığımız ANADOLU’nun yanında iseniz, sahip olduğumuz kültürel mirasa zarar veren her türlü oluşumu bize yazın. Çektiğiniz fotoğrafları bizlerle paylaşın. Bizlerde sesinizi çok daha yüksek sesle duyuralım. Böylece 4 yıl önce ilk kez duyurduğumuz sloganımız gerçek olsun.

Hep birlikte, “Geleceğe bir Anadolu Bırakalım”

 

Sende Kültürel Mirasımıza uzanan bu kirli oluşumlara karşı yanımızda yer al. Ve Anadolu’ya sahip çık!

 

Bizlere info@aktuelarkeoloji.com.tr adresine göndereceğiniz e-postalar ile ulaşabilirsiniz.