"ANTİK DÖNEMDE ÇOCUK OYUNLARI VE OYUNCAKLAR" SERGİ VE SÖYLEŞİ

Bergama Belediyesi Bergama Kültür Merkezi (BerKM) "Antik Dönemde Çocuk oyunları ve Oyuncaklar" konulu söyleşi ve sergiye ev sahipliği yapıyor.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Bergama´da erken başlıyor...

 

Adnan Menderes Üniversitesi Arkeoloji Bölümünden, Doç. Dr. Aynur Civelek tarafından hazırlanan "Antik Dönemde Çocuk Oyunları ve Oyuncaklar" konulu sergi 20-25 Nisan 2018 tarihleri arasında BerKM´de zityaretçilerini bekliyor.

 

Serginin yanı sıra Doç. Dr. Aynur Civelek bir katılımcılara bir söyleşi de gerçekleştirecek.

 

20 Nisan 2018 Cuma

 

Saat: 13.30 Sergi Açılışı

 

Saat: 14.00 Söyleşi

 

Sergi 25 Nisan´a kadar açık kalacaktır.

 

Adres: Ertuğrul mah. Cumhuriyet Cad. Berkm No:117/12 2570 Bergama/İzmir

 

AYNUR CİVELEK KİMDİR?

 

Doç Dr. Aynur Civelek (1970 İzmir)

 

1987 yılında lisans eğitimine başladığı Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Klasik Arkeoloji Anabilim Dalı´ndan 1991 yılında mezun oldu. Aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü´ne bağlı olarak yüksek lisansını 1994 yılında, Doktora çalışmasını 2001 yılında tamamladı.

 

 

1995 yılında çalışmaya başladığı Adnan Menderes Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü´nde öğretim üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

 

Ord. Prof. Dr. Ekrem Akurgal başkanlığında yapılan Eski İzmir - Bayraklı Höyüğü kazılarına, Prof. Dr. Ömer Özyiğit başkanlığında yapılan Phokaia (Antik eski Foça) kazılarına ve Yrd. Doç. Dr. Rafet Dinç, Prof. Dr. Abdullah Yaylalı ve Aslı Saraçoğlu başkanlığında yürütülen Tralleis antik kenti kazılarına, katılmıştır.

 

Hazırladığı "Antik Dönemde Çocuk Oyunları ve Oyuncaklar" sergi çalışmalarını sürdürmekte ve aynı başlıkta söyleşiler yapmaktadır.